Parkiety, cyklinowanie parkietów Kraków, podłogi, panele..

Znajdź nas na:

Parkiety, cyklinowanie

Cyklinowanie parkietów

Piękny i zadbany parkiet to wizytówka domu, ponieważ nadaje wnętrzom charakteru. Z czasem jednak każda podłoga traci swój pierwotny wygląd, ulega drobnym zniszczeniom i szarzeje. Jeśli Twój parkiet okres świetności ma już za sobą, oferujemy sprawdzone rozwiązania. Nasza firma świadczy usługi cyklinowania na terenie Krakowa, Bochni i Brzeska, aby przywrócić podłogom estetyczny wygląd i zabezpieczyć je przed dalszym niszczeniem.

 

Zajmujemy się układaniem podłóg w budynkach mieszkalnych oraz użytkowych. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, a także z firmami i instytucjami publicznymi. Oprócz pomocy w doborze najlepszego materiału zajmujemy się kompleksowym montażem parkietu, aby nasi klienci mogli cieszyć się trwałą oraz estetyczną podłogą.

 

Pracujemy w każdych warunkach i w dowolnym pomieszczeniu, zarówno w domowych salonach, jak również w biurach i lokalach usługowych czy placówkach publicznych.

archiwum

Nowoczesny sprzęt

Cyklinowanie parkietu to proces, który należy przeprowadzić ostrożnie, z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu. Niezbędna jest do tego odpowiednia wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim długoletnie doświadczenie.

 

Każdy parkiet jest inny, wykonany z różnych materiałów i w odmiennym stopniu zniszczony. Aby nie uszkodzić powierzchni i umożliwić ponowne zabezpieczenie jej odpowiednim preparatem, trzeba umiejętnie przeprowadzić proces cyklinowania. W naszej firmie wykorzystujemy wyłącznie profesjonalne sprzęty renomowanych marek, stosujemy między innymi system z odprowadzaniem pyłu firmy Bona. Pozwala to na cyklinowanie parkietów niemal w pełni bezpyłowo.

 

Nasi specjaliści mają za sobą wiele lat doświadczenia i setki metrów kwadratowych wycyklinowanych parkietów. Powierz nam swoją podłogę!

uslugi cyklinowania

Usługi związane z cyklinowaniem

Przeprowadzamy renowację różnego rodzaju podłóg ułożonych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również w pomieszczeniach użytkowych.

 

Oferujemy swoje usługi cyklinowania parkietu (Kraków)
w takich obiektach jak domy prywatne i mieszkania, ale także szkoły, sale konferencyjne, a nawet pomieszczenia przeznaczone do zajęć sportowych

na czym polega cyklinowanie

Na czym polega cyklinowanie?

Każdy preparat zabezpieczający z czasem zaczyna tracić swoje właściwości, dlatego warto usunąć go z powierzchni podłoża i zastąpić nowym. W tym celu wykonuje się cyklinowanie parkietu (Kraków i okolice, sprawdź naszą ofertę).

 

Jest to zabieg polegający na fachowym usunięciu wierzchniej powłoki lakieru lub innego preparatu zabezpieczającego oraz cienkiej warstwy drewna. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia wyposażone w papier ścierny, którego gramatura jest zmieniana po każdym cyklu.

cyklinowanie

Lakierowanie

Proces cyklinowania należy zakończyć zabezpieczeniem podłoża odpowiednim preparatem nawierzchniowym, aby zapewnić mu trwałość. Nasza firma oferuje usługi profesjonalnego lakierowania. Wykorzystujemy tylko sprawdzone i pewne produkty, dzięki czemu doskonały efekt pozostaje widoczny przez długi czas.

cyklinowanie

Bejcowanie

Każda drewniana podłoga może zyskać nowe oblicze dzięki zastosowaniu bejcy. Umiejętne nałożenie preparatu na powierzchnię pozwala zmienić kolor podłoża i odświeżyć wnętrze. Oferujemy usługę bejcowania, która umożliwia upodobnienie klasycznej podłogi do desek z drewna egzotycznego takiego jak heban, mahoń czy merbau.

cyklinowanie

Olejowanie

Niektóre drewniane podłogi są tak estetyczne, że warto podkreślać ich naturalne walory. W tym celu doskonale sprawdzą się takie metody jako olejowanie. Ten sposób konserwacji podłóg oraz parkietów zyskuje coraz większą popularność wśród osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw. Olejowanie pozwala podkreślić naturalną strukturę drewna, nadając wnętrzu wyjątkowy charakter.

cyklinowanie

Renowacja

Nasza firma specjalizuje się nie tylko w montażu nowych podłóg, w ofercie znajduje się także usługa renowacji powierzchni, które wciąż mogą odzyskać dawną świetność. Zajmujemy się niedużymi naprawami, jak również układaniem listew przypodłogowych. Zachęcamy także do skorzystania z naszych usług renowacji schodów oraz obiektów użytkowych, w tym sportowych.

Pytania i odpowiedzi

 • Aby zachować jak najlepszy efekt wizualny na podłodze, warto regularnie ją zabezpieczać. Cyklinowanie to najlepszy sposób na przywrócenie estetycznego wyglądu parkietu jeśli powtarza się go co kilka lub kilkanaście lat, w zależności od stopnia zniszczenia powierzchni.

 • Nie powinno się przeprowadzać tego typu zabiegów na podłożach o znacznym stopniu uszkodzenia, gdy deski lub klepki są luźno połączone i łatwo odpadają. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ułożenie nowej podłogi. Trzeba również pamiętać, że każde podłoże może zostać uszkodzone podczas nieumiejętnej pracy. Dlatego warto wybrać profesjonalne usługi cyklinowania parkietu. Kraków to jedno z miast, w których działamy i podejmiemy się takiego zadania.

 • Coraz więcej osób decyduje się na cyklinowanie. Kraków oraz Bochnia i Brzesko to miasta, w których liczba naszych klientów wciąż rośnie. Nie wszyscy są jednak świadomi niektórych kwestii związanych z tą metodą renowacji parkietu.

   

  Warto mieć na uwadze, że każde drewno z czasem ciemnieje pod wpływem różnych czynników, a cyklinowanie opiera się na usunięciu wierzchniej warstwy podłoża. Oznacza to, że parkiet po takim zabiegu zyskuje nieco jaśniejszy odcień niż przed szlifowaniem. Podobną zmianę wizualną może spowodować proces olejowania i lakierowania, dlatego warto mieć to na uwadze, decydując się na cyklinowanie.

   

  Kolejną kwestią, o której nie można zapominać, jest fakt, że przeprowadzenie cyklinowania to zadanie czasochłonne. Cały proces może trwać nawet tydzień, podczas którego całe pomieszczenie zostaje wyłączone z użytku. Cyklinowania nie przeprowadza się na cienkich podłożach, ponieważ może to prowadzić do osłabienia całej podłogi i jej zniszczenia. Aby stwierdzić, czy możliwe jest cyklinowanie podłogi, warto skorzystać z porady specjalistów w tej dziedzinie. Działamy na terenie Krakowa, Brzeska oraz Bochni i zachęcamy do kontaktu!

Cyklinowanie - gdzie działamy?

Jedną z głównych usług w naszej ofercie jest kompleksowe cyklinowanie parkietów. Kraków to miasto, w którym działamy najczęściej. Z naszych usług mogą skorzystać mieszkańcy wszystkich dzielnic.

 • Podgórze,
 • Stare Miasto,
 • Bieżanów-Prokocim,
 • Zwierzyniec,
 • Łagiewniki-Borek Fałęcki,
 • Grzegórzki,
 • Wzgórza Krzesławickie,
 • Krowodrza,
 • Swoszowice,
 • Czyżyny,
 • Bronowice,
 • Prądnik Czerwony,
 • Mistrzejowice,
 • Bieńczyce,
 • Nowa Huta,
 • Podgórze Duchackie,
 • Prądnik Biały,
 • Dębniki.

Nasza firma działa także na terenie pobliskich miast, dlatego z ofert mogą skorzystać również mieszkańcy Brzeska i Bochni. Zachęcamy do kontaktu oraz umówienia się na konsultację, aby uzyskać więcej informacji na temat cyklinowania parkietów oraz innych usług, które świadczymy.

 

Pomożemy Ci zadbać o podłogę w Twoim domu czy przestrzeni użytkowej, zabezpieczając ją przed zniszczeniami i przywracając jej estetyczny wygląd.